Blog

Dijital Pazarlama Planı Neden Önemlidir ve Nasıl Yapılır?

Her geçen gün hızla artan teknoloji bu alanda meydana gelen bazı kavramları ortaya çıkartmıştır. Bu kavramların başında ise dijital pazarlama gelir. Özellikle bu alanda belirlenecek teknikler ile pazarlama stratejileri belirlenerek marka değerleri yükseltilir veya tanıtılır. Bu kapsamda dijital pazarlamada içerik uygulanacak yöntemlerden ayrı tutulamaz. Yöntemler bazında Facebook, Eposta, Google, Seo ve Adwords gibi alanlarda yapılacak reklamcılık ile dijital pazarlama uygulanır. Dijital pazarlamada bir diğer önemli husus ise içeriktir.

SEO Nedir?

Türkçe 'de kısaca SEO anlamına gelen arama motoru optimizasyonu olarak bilinen search engine
optimization, web siteleri ile arama motorları arasındaki durumun anlaşılır hale getirilmesine yardımcı
olur.
Site içi yada dışı çalışmaların yapılması ile arama sonuçlarının en üst sıralarda yer almasını sağlayan bu
sistem, insanların aramak yada görmek istediğini öncelikli kılmaktır. Özellikle ticari alanda yatırım
yapmak isteyen kişilerin bu sistem sayesinde daha fazla kitleye hitap etmesi mümkündür. Pazarlama
alanında yapılabilecek en önemli yatırımların başında gelen SEO, internet sitenizin adeta olmazsa
olmazıdır.

Web Tasarımi nedir? Neden gereklidir?

Herhangi bir kurumun kurumsal kimliğinin yansıtılması ve tanıtım faaliyetlerinin gerçekleşmesi amacı ile ulusal ve uluslararası ağ ortamında yayınlanan online sistemlere web sitesi ve bu sitelerin oluşturulma sürecine web tasarımı denir.

Metin, video, ses kaydı veya fotoğraf gibi tüm işitsel ve görsel araçları kullanarak oluşturulan parçalar web sayfalarını, aynı sistem altındaki bütün web sayfalarının bir araya gelmesi ile oluşan bütün de internet sitesini oluşturur.

Web tasarımı yaptırmak ve sonucunda başarıya ulaşmak oldukça önemli. Sanal dünyada yerini almayanların sektörünün gerisinde kaldığı düşünülürse ilk olarak kurumsal vitrinlerinizin oluşturulmasında yarar var. Başarılı bir web tasarım hizmeti ile:

Web Tasarım Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Web sitesi yaptırmak kurumsal kimlik oluşumunun ilk ayağıdır aslında. Sanal dünyanın sizi kabullenme süreci biraz uzun olduğu için web sitenizi ne kadar erken yaptırırsanız o kadar avantajlı çıkarsınız.

Tasarım yaptırırken öncelikle iyi bir ajansla ya da bilişim firması ile çalıştığınızdan emin olmalısınız. Bu nedenle detaylı bir araştırma yapmanızda yarar var. Sürekli gelişime açık bir alan olarak her daim teknik desteğe ihtiyacınız olacağını bilmeli, size yardım edebilecek profesyonel ekiplerle çalışmalısınız. Amatörce yapılan çalışmalar sizi yolda bırakır ve firma kimliğinizi zedeler.

SEM (Search Engine Marketing) Nedir? Nasıl Yapılır?

SEM, Türkçesi “arama motoru pazarlaması” olan Search Engine Marketing kelimelerinin ilk harflerinin yanyana getirilmesi ile meydana gelmiş dijital pazarlama metriklerinden bir tanesidir. Teknik olarak “ SEM Nedir?” sorusunun cevabını ifade etmek gerekirse arama motorlarında verilen reklamlar vasıtasıyla üst sıralarda görünmeyi hedefleyen bir dijital pazarlama yöntemidir. Google (Adwords), Yahoo, Yandex, Bing vb arama motorlarında yönergeler doğrultusunda hazırladığınız metin, görüntülü, vb reklamlar sayesinde web sitelerinizin reklamlarını yapabilirsiniz.

SEO Ve SEM’in Günümüzdeki Önemi

Web sitesi, internet ve ucu bucağı bulunmaz hale gelmiş sanal ortam, e-ticaret konusunda firmalar için önemli bir imkân adresi konumunda. Arama motoru optimizasyonu web sitelerini hak ettiği yere taşırken, arama motoru pazarlama hizmeti ile birlikte e-ticaret konusunda büyük avantajlar kendini göstermektedir. Hem açılım hem de tanımları ile birlikte değerlendirme yapacak olursak, SEO ‘’Search Engine Optimization’’ yani arama motoru optimizasyonu, SEM ise ‘’Search Engine Marketing’’ yani arama motoru pazarlama hizmeti olarak karşımıza çıkmaktadır.

Uluslararası SEO’nun Firmalara Ve İnternet Sitelerine Etkisi Ve Faydaları

Her ne kadar Türkiye genelinde SEO çalışmaları bizim ülkemizin firmaları için önemli olsa da bazen arama sonuçları uluslararası kapsamda önemli bir sonuç vermektedir. Her şekilde dünya pazarına açılmak isteyen ve bu pazardan pay kapmak isteyen şirketlerin, sadece yurtiçi değil yurt dışı SEO çalışmalarıyla da önemli bir arayış içerisinde olduğu bilinmektedir. Arama motoru optimizasyonu ile birlikte global hale gelmiş büyük bir Pazar, hemen herkesin rahatlıkla ulaşabileceği bir avantaj yaratmaktadır. SEO’nun kurumsal firmalara faydaları olarak nitelediğimiz çalışma anlayışı ile beraber, hem web sitelerinin hem de firmaların bu konuda önemli bir avantaja sahip olduğunu belirtmek gerekir.

SEO’nun Kurumsal Firmalara Faydaları

Kurumsal firmalar kendi branşında ticaret ve endüstriyel faaliyetlerini sürdürürken, daha geniş müşteri kitlesine ulaşmak için internetten yardım alması çok önemlidir. Tüm dünyada ve ülkemizde gelişmiş bir pazar, sanal platformun avantajları ile birlikte daha geniş kitlelere ulaşım konusunda firmaları avantaj sağlamaktadır. Özellikle arama motoru optimizasyonu olarak bildiğimiz SEO çalışmaları, firmaların kurumsal yapısına inanılmaz destek sağlamaktadır.

SEO Neden Uygulanmalı? - SEO Avantajları Nelerdir?

Arama motoru optimizasyonu, internet üzerinden sitelerin daha kolay ulaşılabilir olması için tercih ediliyor. Web siteleri adeta sanal ortamın mağazaları ve dükkânlar olarak dikkat çekmektedir. Ön sıralar ise işlek bir caddeye benzetilebilir. Yine ön sayfalarının değer olarak da önemli bir yere sahip olduğunu buradan belirtmek gerekmektedir. Değişik amaçlar için internette varlığını sürdürmeye çalışan web sitelerinin geniş müşteri kitlesine ulaşmak için SEO çalışması yapması bir zaruret oluşturmaktadır. Bu da SEO neden uygulanmalı gibi bir sorunun cevabını en kısa zamanda doğru bir biçimde verecektir.

SEO Analizi | SEO Analizi Neden Yapılmalı?

İnternet sitenizin arama motorları üzerinde varlığını sürdürebilme ve ilk sıralara taşıma amacıyla
kullanılan SEO analizi, web siteleri açısından son derece önemli bir rol oynamaktadır. Mevcut web
sitenizin arama motorlarında geride kalma durumunu, neden geriden geldiği durumunu analiz etme ve
doğru optimize edilmesi çalışmalarının diğer ismi olan SEO Analizi internet sitenizin devamlılığı
açısından büyük önem taşımaktadır.

Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurunuz

Lütfen Aşağıdaki Bilgileri Doğru Giriniz.