E-Ticaretin Faydaları

E-ticaretin faydaları arasında günün her saati kullanılabilirlik, erişim hızı, tüketici için geniş ürün ve hizmet kullanılabilirliği, kolay erişilebilirlik ve uluslararası erişim yer alır.

Kullanılabilirlik; Kesintiler veya planlı bakımın yanı sıra, ziyaretçilerin istedikleri zaman göz atmalarını ve alışveriş yapmalarını sağlayan e-ticaret siteleri 7 gün 24 saat kullanılabilir. Mağazalarınız belirli bir saat için açma eğilimindedir ve hatta belirli günlerde tamamen kapanabilir.

Erişim hızı; Fiziksel bir mağazadaki alışveriş yapan kişiler kalabalıklar tarafından yavaşlatılabilirken , hem tüketici cihazında hem de e-ticaret sitesinde hesaplama ve bant genişliği dikkate alınarak belirlenen e-ticaret siteleri hızlı bir şekilde çalışır . Ürün sayfaları ve alışveriş sepeti sayfaları birkaç saniye veya daha kısa sürede yüklenir. Bir e-ticaret işlemi birkaç tıklama içerebilir ve beş dakikadan az sürebilir.Geniş kullanılabilirlik; Amazon'un ilk sloganı “Dünyanın En Büyük Kitapçısı” idi. Bu iddiada bulunabilirler çünkü her kitabı raflarında stoklamak zorunda olan fiziksel bir mağaza değil, bir e-ticaret sitesiydiler. E-ticaret, markaların geniş bir ürün yelpazesi sunmasını sağlar ve bu ürünler daha sonra bir satın alma işlemi yapıldıktan sonra bir depodan gönderilir.

E-ticaretin yararları

Kolay erişilebilirlik; Fiziksel bir mağazada alışveriş yapan müşteriler, belirli bir ürünün hangi koridorda olduğunu belirlemekte zorlanabilirler. E-ticarette, ziyaretçiler ürün kategorisi sayfalarına göz atabilir ve ürünü bulmak için site arama özelliğini kullanabilir.


kolay erişebilirlik

Uluslararası erişim; Fiziksel işletmeler, mağazalarını fiziksel olarak ziyaret eden müşterilere satış yapar. E-ticaret ile işletmeler, web'e erişebilen herhangi bir müşteriye satış yapabilir. E-ticaret, bir işletmenin müşteri tabanını küresel olarak genişletme potansiyeline sahiptir.

uluslararası eticaret

Daha az maliyet: E-ticaret işletmeleri, nakliye ve depo maliyetlerine neden olabilse de, kira, envanter ve kasiyerler gibi fiziksel mağazalarla ilişkili maliyetlerden kaçınır.

minimum maliyet

Kişiselleştirme ve ürün önerileri; E-ticaret siteleri ziyaretçilerin göz atma, arama ve satın alma geçmişini izleyebilir. Yararlı ve kişiselleştirilmiş ürün önerileri sunmak için bu verilerden yararlanabilirler. Örnekler arasında Amazon ürün sayfalarının "Sıklıkla birlikte satın alındı" ve "Bu öğeyi görüntüleyen müşteriler de görüntüleniyor" bölümleri yer alır.


ürün önerileri

Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurunuz

Lütfen Aşağıdaki Bilgileri Doğru Giriniz.