Google Ads Müşteri Çekecek Reklamlar Yazma

Sattığınız ne olursa olsun azılı bir rekabetle karşılaşabilirsiniz. Çoğu zaman daha düşük fiyat veren veya görünüşte daha iyi bir ürünün reklamını yapan birileri vardır. Büyük veya küçük tüm rakiplerini ürün veya hizmetlerine potansiyel müşterilere tanıtan reklamlar yayınlamaktadır. Potansiyel müşterileri ikna edecek reklamlar hazırlayarak ürünlerinizi veya hizmetlerinizi bulmalarını ve seçmelerini kolaylaştırın.

Fark edilecek reklamlar oluşturmanıza ve potansiyel müşterilerin işletmenizle ilgilenmelerini sağlamanıza yardımcı olacak birkaç basit kuralı ve ipucunu paylaşmak istiyorum. Metin reklamlarla ilgili temel bilgileri vererek başlayalım. Satış konuşmanız için ayrılan yer dört satırdan ibarettir. İlk satır reklam başlığıdır. Bu sizin manşetinizdir ve boşluklar dahil en fazla 25 karakter uzunluğunda olabilir. Ardından açıklama satırları gelir burada biraz daha esnek davranabilir ve potansiyel müşterilere işletmenizle ilgili daha fazla bilgi verebilirsiniz. Ayrıca herhangi bir özel teklifi veya indirimi vurguluyor olabilirsiniz bu açıklama satırlarının boşluklar dahil en fazla 35 karakter uzunluğunda olabileceğini unutmayın. Son satır müşterileri ve websitenizdeki doğru sayfaya yönlendirmenizi sağlar. Görünen URL reklamda müşterilerinize göstermek istediğiniz web adresidir. Hedef URL reklamınızı tıkladığında müşterinize yönlendirdiğimiz güncel veya gerçek web sayfasıdır.

1 Numaralı ipucu : Reklamlarınız alakalı olmalıdır.

bksCmjQZbl

Alaka düzeyi yanıltıcı bir konu olabilir. Bu nedenle işe bunu açıklığa kavuşturmak da başlayalım. Reklamlarınızın alakalı olması ne anlama gelir? AdWords reklamlarınız söz konusuysa reklamların alakalı olması reklamlarınızdaki metnin ürün ve hizmetleriniz de ve kullanıcıların arama yaptıkları kelimelerle yakından alakalı olmasıdır. Örneğin özel üretim İpek kravatlar satıyorsanız potansiyel müşteriler sizi bulmak için kravatlar, boyun bağları hatta erkek giyimi ile alakalı ürünleri arayabilir. Bu nedenle bu anahtar kelimeleri reklamınıza dahil etmeniz akıllıca olur. Reklam başlığınız şöyle olabilir. Erkek boyun bağları veya erkek kravatları.

2 Numaralı ipucu: Spesifik Olun.

ajLPg3ne8n

Kendinize işletmenizi farklı kılan noktanın ne olduğunu sorun. Bir tüketici neden başkasıyla değil de sizinle iletişim kurmalı veya başkasından değilde sizden alışveriş yapmalıdır. Kravat satan binlerce işletme olabilir ancak bunların çok daha azı kişiye özel kravatlar özel tasarım kravatlar satmaktadır. Ürünü ertesi gün teslim etmektedir %20 indirim yapmaktadır ya da sonuçta ne demek istediğimi siz anlamışsınızdır, müşterilerinizden anlayacaktır.

3 Numaralı ipucu: Harekete Geçirici Mesaj Ekleyin.

Nasıl ki başlık dikkat çeken unsursa harekete geçirici mesajda sonucu getiren unsurdur. Bu mesaj potansiyel müşterileri web sitenizi ziyaret etmeye veya dzQTBb2p7Tişletmenizde bağlantı kurmaya ikna etmek için son şansınız. Harekete geçirici mesaj potansiyel müşterilerden bir işlem yapmalarını ister. Bu işten bir bültene kaydolmak ücretsiz bir hediye için kayıt yaptırmak bir promosyondan yararlanmak veya websitenizde alışveriş yapmak olabilir. Harekete geçirici mesaj ayrıca satış konuşması yerine geçecek açıklamanızda tamamlar. iyi yazılmışsa potansiyel müşteriler web sitenize geldiklerinde ne ile karşılaşacakları konusunda gayet açık bir fikir edinir. Bu bir kayıt formu, kayıt sayfası, ücretsiz hediye teklifi, indirimli satılan ürünlerin listesi bir ürünün ayrıntılı açıklaması veya hemen satın alın düğmesi olabilir. Tekrar özetlersek potansiyel müşterileri kazanmanın 3 yolu şunlardır;

1 numaralı ipucu reklamlarınız alakalı olmalıdır,

2 numarada ipucu spesifik olun,

3 numaralı ipucu harekete geçirici mesaj ekleyin.

Reklam yazma ile ilgili bu basit ipuçları websitenizin aldığı tıklamaları artırmanızda da yardımcı olabilir.

Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurunuz

Lütfen Aşağıdaki Bilgileri Doğru Giriniz.