Adwords

Adwords Nedir?

Adwords Nedir

AdWords nedir; basitçe anlatmak gerekirse AdWords Google'a ait olan ve ilgili kullanıcıları web sitenizde çekmenize yardımcı olabilecek çevrimiçi Reklamcılık platformudur. AdWords her gün Google'da gerçekleştirilen milyonlarca aramadan yararlanmanız da olanak sağlar. İşletmeniz için reklamlar oluşturur ve reklamlarınızın Google'da alakalı arama sonuçlarının yukarısında veya yanında ne zaman görüneceğini seçersiniz. Konsepti basittir. Ürünleriniz veya hizmetleriniz de alakalı kelimeleri girersiniz ve ardından Adwords kullanıcılar söz konusu kelimeler veya alakalı kelimeler için arama yaptığında reklamınızı Google'da gösterir.

Peki AdWords nasıl çalışır?

“Cam tamiri” için arama yaptığınızı varsayalım. Google milyarlarca Web sayfasını bloğu ve dizini tarayarak cam tamiri ile en alakalı olanları bulur. Arama sonuçlarınız bu şekildedir. Tanıdık geliyor değil mi? Ama bir saniye burada binlerce arama sonucu var bunların birçoğu cam tamiri hizmeti de sağlayan diğer işletmeler ancak tüm işletmeler en üst konumlardan listenemez.

Adwords Nedir

AdWords web siteniz en üst konumlarda olmasa bile işletmenize görünürlük sağlar. AdWords işletmenizde Google'da birçok potansiyel müşterinin görmesini sağlamanıza yardımcı olabilir. Kullanıcılar arama yaparlar işletmenizde bulurlar tıklarlar müşteriniz haline gelebilirler. AdWords’un işletmenizin büyümesine nasıl yardımcı olabileceğini ilişkin başka bir örneği inceleyelim kendi bölgenizdeki müşterileri çekmek istediğinizi varsayalım. AdWords reklamlarınızın ne zaman ve nerede görüneceğini seçmenize olanak sağlar yani reklamlarınızı eyaletindeki, bölgenizdeki, şehrinizdeki veya mahallenizdeki kullanıcılar sizinki gibi işletmeleri aradığında reklamlarınız arama sonuçlarının yanında görünecek şeklinde hedefleyebilirsiniz. AdWords’le reklamınızı internetteki binlerce sitede görüntüleyebilirsiniz. Reklamlarınız potansiyel müşteriler sunduğunuz ürünler ve hizmetler ile alakalı siteleri ziyaret ederken gösterilir.


Örneğin fitness giysileri sattığınızı varsayalım; reklamlarınız fitness, antrenman, sağlıklı yaşam, ve alakalı konuların ele alındığı sitelerde görüntülenebilir. İnternette yeni antrenman giysileri arayan ve en son fitness trendinden haberdar olan herhangi biri sitemizden alışveriş yapmayı düşünebilir. Son olarak her gün milyonlarca kullanıcı interneti mobil cihazlarından erişmektedir. Ürünler ve hizmetlerle ilgili araştırma yapar Yerel İşletmeleri arar ve daha fazla bilgi edinmek üzere doğrudan sizi aramak için cep telefonlarından reklamınızı tıklarlar. Potansiyel müşterileriniz hareket halinde olduklarından işinizi müşterilerimizin gezdikleri yerlere taşımak Adwords ile mümkün olabilir. Görebileceğiniz gibi AdWords yeni müşteriler edinmenize ve işletmenizde internet üzerinde geliştirmenize yardımcı olabilir. AdWords ürünlerinizi ve hizmetlerinizi satın alma olasılığı en yüksek kullanıcıları satın almaya hazır oldukları anda hedefleyen reklamlar oluşturmanıza yardımcı olmasının yanı sıra reklam harcamalarınızı yönetmenize ve kontrol etmenize de yardımcı olur. AdWords de harcamak istediğiniz maksimum tutarı seçersiniz ve yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıklayıp sitenizi ziyaret ettiğinde ödeme yaparsınız.AdWords nedir işletmenizi internet üzerinde pazarlamanın ve geliştirmenin önemli bir parçası olabilir. Potansiyel müşterilerin sizi Google'da ve diğer birçok web sitesinde bulunmasına olanak sağlar. Yalnızca müşteriler reklamınızı tıklayıp web sitenizi gerçekten ziyaret ettiklerinde ödeme yaparsınız. AdWords potansiyel müşterilerin internet üzerinden iş yaptığınızı bilmesini sağlar. Hareket halindeki müşterileri çekmenin akıllıca bir yoludur. yakındaki veya uzaktaki potansiyel müşterileri çekmek için kullanışlı bir yoludur. Çevrimiçi pazarlama yeteneklerinizi bir üst seviyeye çıkarın ve bugün AdWords hesabınızı oluşturun.

Detaylı Bilgi İçin Formu Doldurunuz

Lütfen Aşağıdaki Bilgileri Doğru Giriniz.